Николай Михайлов запази вратата си без попадение в днешната среща от 12-ия кръг на Ередивизи. Твенте заедно с българския национал на вратата се изправи като гост срещу 3-ия в класирането - Витес, а срещата приключи при нулево равенство.

През първото полувреме домакините бяха по-активния тим на терена, притесняваха максимално съперника си и не оставиха много възможности за Твенте. Ники Михайлов се намеси на няколко пъти, но без сериозни заплахи към вратата му.

В 55-ата минута Марко Ван Хинкел се откъсна от защитата на Твенте, но българският страж излезе навреме за да пресече удара на халфа на Витес. В останалата част от второто полувреме Твенте реализираха удари към вратата на Витес чрез Тадич, Брама, Янсен и Кастайньос, но до попадения така и не се стигна и срещата завърши с резултат 0:0.

Така Твенте все още заема 1-во място в класирането на Ередивизи с 29 точки, застрашен от ПСВ, които са с 27 точки и с мач по-малко.