Димитър Бербатов ознаменува със страхотен гол своя мач номер 200 във Висшата лига на Англия.

Българинът бе титуляр и игра до 90-ата минута в мача от 27-ия кръг на Фулъм срещу Стоук Сити и донесе победата на лондончани с 1:0.

В добавеното време преди почивката след центриране в наказателното поле на гостите, Хут опита да изчисти топката, но тя отиде към Бербатов, който я засече директно от въздуха и остави безпомощен вратаря Бегович, за да отбележи 84-тия си гол в английското първенство.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Другият българин в състава на Фулъм – Станислав Манолев, не попадна в групата за мача.

Бербатов имаше шанс да открие резултата още в 8-ата минута, отново при отскочила топка, но тогава ударът му премина над вратата.

В началото на второто полувреме, в 55-ата минута, Стоук Сити имаше шанс да изравни в резултата, след като бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Ашкан Дежага в наказателното поле. Последвалият удар на Джонатан Уолтър от бялата точка обаче бе спасен от вратаря на домакините Марк Шварцер.

Бербатов направи опит да повтори гола си, но с левия крак в 58-ата мин., но този път волето му не бе толкова точно и не можа да прати топката в противниковата врата.
В крайна сметка до нови голове не се стигна и така Фулъм стигна до успеха с 1:0. Благодарение на победата лондонският тим се изкачи на 11-а позиция с 32 точки. Стоук Сити е 10-и с точка повече.