на живо

Везенков се завърна, Сакраменто громи (ВИДЕО И СНИМКИ)

10 минути и 5 точки за най-добрия българския спортист срещу Юта

След 22 поредни пропуснати мача и два месеца извън терените Александър Везенков се завърна в игра.

Спортист №1 на България за 2022 и 2023 г. записа 10 минути като резерва при убедителната победа на Сакраменто със 127:106 срещу Юта в мач от редовния сезон на НБА.

Снимка: Reuters

Саша влезе в игра броени секунди преди края на първата четвърт и се задържа по-продължително през второто полувреме. 28-годишното крило допринесе за успеха с 5 точки (1 тройка), 2 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки.

Това беше първи двубой за Везенков след 9 февруари, когато получи повторно изкълчване в десния глезен само три дни, след като се беше възстановил от първата травма.

Оттогава "кралете" изиграха 22 мача без българската звезда в ротацията и записаха 12 победи и 10 загуби в тях, включително поражения в последните два.

С общ баланс 43/31 Кингс са седмина Запад , точно под чертата за директно влизане в плейофите. На заветната шеста позиция е Ню Орлийнс с 45/29. До края на редовния сезон тимът на Майк Браун има да изиграе още 8 мача.