на живо

Везенков отново на паркета. Сакраменто изпусна победата за 8 секунди

Бостън Селтикс нанесе поражение на тима на българина

Reuters

Александър Везенков игра 14 минути при драматичната загуба на неговия Сакраменто Кингс от Бостън Селтикс със 100:101 в НБА.

"Кралете" започнаха тромаво, като изоставаха на полувремето с 50:54. Селтикс обаче изпуснаха концентрацията и разрешиха на Везенков и съотборниците му да обърнат резултата.

Преди заключителната четвърт домакините поведоха с 12 точки разлика - 84:72!

След това обаче дойде ново разколебаване в играта и Бостън успя за скъси дистанцията драматично. 8 секунди преди края Ксавиер Тилман се превърна в герой за Селтикс, вкарвайки за 101:100.

Везенков, за когото това е четвърти мач след тежка контузия, се отличи с 6 точки, 2 борби и 1 асистенция.

Снимка: Reuters

Де‘Аарън Фокс от "Кралете" бе най-резултатен в срещата, реализирайки 40 точки, 4 борби и 2 асистенции. Пейтън Притчард се отчете с 21 точки, 1 борба и 3 асистенции за Селтикс.

В момента тимът на Везенков е на осмо място в класирането на Западната конференция. Първите 6 тима продължават директно към осминафиналите от плейофите на НБА.