на живо

Силен Везенков не предотврати загубата на Сакраменто

Българинът постепенно навлиза във форма

Reuters

Добра игра на Александър Везенков не помогна на неговия Сакраменто Кингс да избегне загуба в емблематичната "Медисън Скуеър Гардън".

Единственият българин в НБА игра близо 14 минути срещу Ню Йорк Никс, който победи "кралете" със 120:109.

Александър Везенков завърши мача с 11 точки, 2 борби и 2 асистенции, влизайки от пейката.

Сакраменто пропиля аванс от 21 точки в началото на втората четвърт, а в края изоставането вече не можеше да се навакса.

Най-резултатен за тима на Везенков беше Домантас Сабонис, който реализира 49-ия си пореден дабъл-дабъл с 21 точки и 14 борби. За Никс Джейлън Брънсън записа 35 точки, добавяйки и 11 асистенции.

Снимка: Reuters

Сакраменто вече е осми в Западната конференция и не успя да се изравни в класирането с Ню Орлиънс Пеликанс и Финикс Сънс. Първите шест отбор в редовния сезон се класират директно за плейофите.