Монтана 2003 победи Хасково 2012 със 75:64 точки след продължение и спечели Купата на България по баскетбол за жени във Велико Търново. Редовното време на финалния мач завърши 60:60.

За Монтана 2003 това е пета Купа в историята на клуба.

Олена Самбурска от Монтана получи наградата за най-полезна баскетболистка в турнира.

Двубоят беше изключително оспорван в редовното време, но в добавените пет минути баскетболистките от Монтана спечелиха с 15:4 точки. Възпитаничките на Николай Боруков поведоха с 6 точки - 25:19 в средата на втората част.

На почивката Монтана имаше аванс от 33:31, но след 30 минути игра Хасково поведе с 45:43. Момичетата на Елена Станкова водеха минута преди края с 58:56. Самбурска изравни, а в ответната атака за Хасково Корин Адам пропусна кош. Шест секунди преди сирената Стефка Митева с два наказателни удара изведе Монтана напред в резултата, но Биджони Рийвс изравни със сирената.

В добавеното време баскетболистките на Хасково не успяха да спрат съперничките си, които вкараха 15 точки и стигнаха до трофея.

За победителките силен мач изигра Олена Самбурска, която завърши с 27 точки и 7 борби. Милена Томова направи "дабъл-дабъл" - 17 точки и 11 борби, а Биляна Павичевич записа 16 точки и 9 борби. За Хасково 2012 Лидия Върбанова се отличи с 20 точки, 12 борби и 5 асистенции. БиДжони Рийвс добави 16 точки и 7 борби, а Уолтия Рол - 15 точки и 13 борби.

Финал на турнира за Купата на България по баскетбол за жени:

Монтана 2003 - Хасково 2012 - 75:64 след продължение (14:13, 19:18, 10:14, 17:15, 15:4)

състави:
Монтана 2003: Радостина Славова-Нанева 5, Стефка Николова 8, Милена Томова 17, Олена Самбурска 27, Биляна Павичевич 16 (Камелия Михалкова 2, Анна Соколан 0)

Хасково 2012: Лидия Върбанова 20, Уолтия Рол 15, Биджони Рийвс 16, Корин Адамс 8, Калина Аксентиева 5 (Вероника Джинкова 0)