Левски спечели турнира за "Купа Стара Загора", след като на финала победи домакина Берое с 92:73 (19:20, 23:20, 25:15, 25:18) точки.

Срещата беше доста оспорвана, а възпитаниците на Константин Папазов стигнаха до успеха след по-добро второ полувреме, което спечелиха с 50:33 точки. На почивката "сините" имаха само две точки аванс - 42:40. В края на мача с тройка на Марко Маринов Левски поведе с 16 точки разлика - 85:69 и до края удържа аванса си.

Маринович изигра силен мач за победителите и завърши с 21 точки и 8 асистенции. 17 точки добави Стефан Георгиев, а с 15 точки се отличи Димитър Димитров. За Берое Уил Уокър записа 23 точки и 6 асистенции, а Васил Александров реализира 17 точки.

За Левски не играха Павел Иванов и Хрисимир Димитров."Сините" спечелиха трети турнир от предсезонната си подготовка, след като през септември триумфираха в Сърбия и Македония.