Черно море порт Варна започна с победа участието си в Националната баскетболна лига. Пред собствена публика отборът успя да победи Черноморец със 79:69.

През първата част отборът на Черноморец надигра домакините. Гостите започнаха отлично срещата и набързо успяха да поведат с 10:1. Домакините реализираха първите си точки от игра близо три минути след началото на срещата. Стрелбата на играчите на Черно море порт Варна бе изключително слаба, а в зоната под коша баскетболистите трудно успяваха да се справят с високия Джеймс Тайлър.

В края на първата част домакините успяха да намалят изоставането си, което бе достигнало 13 точки при 3:16, до 8 точки - 15:23.

През втората четвърт домакините показаха коренно различна игра в сравнение с предишната част. Черно море порт Варна за малко повече от 2 минути игра реализира 9 безответни точки и успяха не само да стопят пасива си, но и да поведат при 24:23.

Отлична игра в началните минути показа Асен Великов, който през втората част вкара 10 точки. Гостите успяха да изравнят на два пъти резултата при 28:28 и 30:30, след което много силни минути изигра Лари Хол и домакините вкараха 13 срещу само 2 точки и на полувремето водеха с 11 точки - 43:32.

За три минути и половина игра след началото на третата част домакините успяха да увеличат аванса си на 20 точки при 56:36. Последваха няколко безрезултатни атаки на играчите на Черно море порт Варна и гостите реализираха 10 поредни точки, с което авансът на домакините бе стопен на половина. Преди последната четвърт резултатът бе 60:50 за домакините.

Черно море порт Варна започна отлично последната част с две последователни тройки на Милчо Борисов и Николай Стоянов. Домакините продължиха с добрата си игра и преднината им се увеличи до 19 точки при 72:53. Гостите успяха да намалят изоставането си, но силите им не стигнаха за обрат и Черно море порт Варна спечели със 79:69.

За гостите с "дабъл-дабъл" срещата завърши Джеймс Тайлър с 12 точки и 13 борби.

Среща от първия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете:

Черно море порт Варна - Черноморец 79:69 (15:23, 28:9, 17:18, 19:19)

зала "Христо Борисов"
зрители - 500
съдии - Борислав Пелтеков, Ивайло Ресиловски и Николай Костов

Шампионът Лукойл Академик пък очаквано победи Спартак (Плевен) със 100:74 (27:17, 22:13, 21:26, 30:18).