на живо

11 минути за Везенков, ужасяваща загуба за Кингс

Тимът на българина загуби шансове за директно участие в плейофите

Reuters

Александър Везенков игра 11 минути при загубата на неговия тим Сакраменто Кингс от Ню Орлиънс Пеликанс в редовния сезон в НБА.

Тимът на българина допусна четвърто поражение в последните си пет мача, този път със 125:135.

Везенков записа 5 точки на паркета. Той реализира един от четирите си изстрела от зоната за три точки, а също така беше точен и от друга стрелба за две точки от игра. Александър Везенков добави две овладяни борби.

Най-резултатен за "кралете" бе Ди'Аарън Фокс, който отбеляза 33 точки. Домантас Сабонис записа "дабъл-дабъл" със своите 18 точки и 10 борби.

Снимка: Любомир Асенов, LAP.BG

За Ню Орлиънс най-резултатни бяха Си Джей МакКалъм и Зайън Уилямсън с по 31 точки.

Загубата е критична за Сакраменто. Тимът загуби шансове да бъде сред първите шест в Западната конференция. Така "кралете" ще се борят за място в плейофите на така наречения "плей-ин". В него тимовете между седма и десета позиция ще излъчат последните два тима, които продължават в борбата за титлата.