на живо

10 минути за Александър Везенков, победа за Сакраменто

Тимът на българина запази шансове за плейофите

Reuters

Александър Везенков игра близо 10 минути за своя тим Сакраменто Кингс в срещата с Лос Анджелис Клипърс от редовния сезон в НБА. "Кралете" записаха победа със 109:95.

Българинът се отличи с 2 точки и една борба. Той натрупа актива си от линията за изпълнение на наказателни удари, като по време на престоя си на терена записа и един неуспешен опит отвъд границата за 3 точки.

За Везенков това беше втори мач, след като лекува дълго време контузия в глезена.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Най-резултатен за победата на "Кралете" бе Домантас Сабонис, който зарадва феновете с дабъл-дабъл и за 35 минути на паркета вкара 22 точки, към които добави 20 борби и 9 асистенции. Ди’Аарън Фокс пък се отчете с 20 точки, 3 борби и 7 асистенции.

За гостите от Клипърс най-резултатен бе Ръсел Уестбрук с 20 точки, 2 борби и 2 асистенции, докато Ивица Зубац реализира дабъл-дабъл – 10 точки, 11 борби и 3 асистенции, които обаче не бяха достатъчни за победа.

Тимът на Александър Везенков е с 44 победи и 31 загуби, като заема седмо място в Западната конференция. Седем кръга преди края на редовния сезон тимът е с шанс за участие в плейофите.