Шампионът Лудогорец и румънски отбор Рапид (Букурещ) завършиха 2:2 в контрола, играна на стадион "Лудогорец Арена".

В 13-ата минута Александру Йоница се възползва от грешка в защитата на домикините и с точен удар изпрати топката в мрежата на Урош Голубович - 1:0 за Рапид. В 26-ата минута отново грешка на българския отбор стана причина за нов гол във вратата на Голубович, като негов автор бе македонският футболист на румънския отбор Ильоски.

В самия край на първото полувреме бразилецът Жуниньо Кишада получи топката в наказателното поле на гостите, освободи се финтово от румънски защитник и намали резултата на 1:2.

Българският отбор стигна до равенството в 87-ата минута, когато влезлият като резерва играч от Кот д'Ивоар Франк Гела със силен удар с левия крак от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата на Албуц - 2:2, при който резултат прозвуча и последният сигнал на главния съдия Ахмед Ахмед.