Шампионите от Лудогорец записаха четвърта поредна победа в първенството, след като се наложиха над Локомотив (Пловдив) с 1:0 като гост в 5-ия кръг.

Зелените от Разград стигнаха до успеха в последната минута на първото полувреме, когато се разписа Мишел Платини- първи гол за бразилеца за новия му отбор.

Първото полувреме не предложи емоции на зрителите, но все пак гостите стигнаха до попадение на Мишел Платини в последната минута. Гийерме Шоко проби по дясното крило и центрира, а в наказателното поле Мишел Платини изпревари всички и прати топката в мрежата на Йордан Господинов.

Иначе първата възможност беше пред Александър Тунчев, но бившият национал прати топката в аут от добра позиция след разбъркване в наказателното поле. В ответната атака пък Ешпиньо опита да изненада Господинов с далечен удар, но вратарят внимаваше.

Първата атака в началото на второто полувреме беше отново за гостите, но Платини- вкарал преди това първото си попадение със
зеления екип, пропусна на празна врата след хитро извеждащо подаване с пета на Жуниор Кайсара.

Постепенно обаче домакините наложиха надмощието си и на два пъти бяха съвсем близо до гол, но не нанесоха точен удар в мелетата. Първо Мартин Камбуров пропусна, а в 58-ата минута в най-голямата бъркотия Тунчев от 4 метра прати топката над гредата.

След 70-ата минута шампионите отново изнесоха играта към средата на терена и пред резервите Марселиньо и Върджил Мисиджан, направил дебют днес, имаше две възможности. В 81-ата минута новото попълнение на лудогорци можеше да вкара, след като изскочи сам срещу вратаря Йордан Господинов. Опитният страж обаче излезе предвидливо и не позволи топката да влезе за втори път в мрежата му.

Лудогорец има 12 точки след днешния мач, но също с толкова е и сензацията на първенството- Любимец.