Литекс се приближи на 4 точки от лидера в "А" група Лудогорец след победа с 3:1 над Черноморец в последния мач от днешната програма от 20-ия кръг.

След като шампионите не успяха да победят Черно море днес, "оранжевите" скъсиха дистанцията след спечелените три точки.

Два гола за победителите отбеляза Джордан, който се разписа в 6-ата и 38-ата минута. Яни Пехливанов върна едно попадение за бургазлии в 67-ата минута, но Джазула реши всичко в 76-ата минута, оформяйки крайното 3:1 от дузпа.

Литекс - Черноморец 3:1
1:0 Джордан (6)
2:0 Джордан (38)
2:1 Яни Пехливанов (67)
3:1 Юрген Джазула (75)

Литекс: Евгени Александров, Страхил Попов, Илия Миланов, Антон Недялков, Васил Божиков, Симеон Славчев, Армандо Ваюши, Александър Цветков, Момчил Цветанов (76-Петър Златинов), Юрген Джазула (83-Румен Руменов), Джордан (68-Милослав Манолов)

Черноморец: Ник Дашев, Венерин Филипов, Яни Пехливанов, Траян Траянов, Джерами Манзоро, Ванчо Траянов (84-Милчо Ангелов), Милен Гамаков, Баламанджи (69-Николай Павлов), Маркиньо, Амари, Чико

Жълти картони: Милен Гамаков, Момчил Цветанов, Мирослав Манолов