Черно море постигна втора победа от началото на сезона и първа под ръководството на Адалберт Зафиров, като спечели с 2:1 в домакинството си на Берое от 8-ия кръг на "А" група.

Резултатът бе открит в добавеното време на първата част, когато Георги Божилов с глава реализира за варненци.

Скоро след почивката гостите от Стара Загора успяха да изравнят и в 50-ата минута Елиас нанесе удар с глава и след рикошет топката влезе във вратата на "моряците" за 1:1.

Домакините обаче бързо възстановиха аванса си и в 58-ата минута Георги Илиев изведе Дончо Атанасов и последният реализира победния гол за 2:1.

С успеха Черно море събра актив от 9 точки и се изкачи до 10-о място, като със същия актив са и намиращите се на по-предни позиции Локомотив (София) и Пирин (Гоце Делчев). Берое е 7-и с 10 точки.