Черноморец остава далеч от спасителните места в "А" група, след като загуби с 1:3 като домакин на Берое в среща от последния 26-и кръг от първия дял на шампионата.

Сега предстои първенството да се раздели на две седмици, а и Черноморец, и Берое, ще се борят за оцеляването в долната половина на таблицата. Старозагорци обаче засега няма от какво да се притесняват, тъй като заемат най-високата 8-а позиция с 39 точки, на 17 от зоната на изпадащите. Там е именно Черноморец, на 11-а позиция с 22 точки – 9 по-малко от Локомотив (София), който е на спасителното 10-о място.

Черноморец имаше шанса да поведе в резултата в 37-ата минута с гол на Бекое, който се оказа най-съобразителен след разбъркване след центриране от корнер. Още преди почивката, в 45-ата мин. гостите обаче изравниха чрез Георги Костадинов. Николай Чипев проби по десния фланг и центрира остро, в наказателното поле на бургазлии се получи разбъркване, топката срещна ръката на македонскя защитник Александър Дамчевски и стигна до Георги Костадинов, който с техничен удар от въздуха изпрати топката в мрежата на Младен Живкович.

Заралии бързо стигнаха и до пълен обрат и още в началото на второто полувреме, в 51-ота минута, Атанас Зехиров открадна топката, премина с дрибъл през двама играчи на домакините и от границата на наказателното поле с точен удар по тревата край излезлия напред Младен Живкович направи резултата 2:1 за Берое.

В 55-ата минута Годфред Бекое бе близко до втория си гол в мача, но ударът му с глава от шест седем метра бе спасен с акробатичен плонж от вратаря на старозагорци Иван Караджов, който буквално захлупи топката на сантиметри пред голлинията. Ванчо Траянов също бе близко до изравняването в 86-ата мин., но неговият удар мина над напречната греда.

В третата минута от добавеното време влезлият малко преди това Елиаш да Силва бе изведен сам срещу вратаря на домакините Младен Живкович и оформи крайния резултат - 3:1 за Берое.