Сан Хосе се наложи над защитаващия титлата си Лос Анджелис с 2:1 като домакин и изравни на 3:3 победи полуфиналната серия в Западната конференция на Националната хокейна лига. Така всичко ще бъде решено в седми мач след два дни в залата на настоящия носител на купа "Стенли".

Джо Торнтън изведе домакините напред в 6:09 минута на мача при числен превес. Ти Джей Галярди удвои в 4:10 на втория период, а десетина минути по-късно Дъстин Браун върна едно попадение, но за повече шампионите нямаха сили. Вратарят на Сан Хосе Анти Ниеми завърши с 24 спасявания и записа асистенция при второто попадение на Галярди.

Лос Анджелис няма загуба в "Стейпълс Сентър" през тази година в плейофите и ще се надява да продължи серията си, за да достигне отново до финала на Запад.

В другия полуфинал на Западната конференция Дегройт води с 3:2 победи на Чикаго, а на Изток финалистите вече са ясни - Питсбърг и Бостън.