Тука Раск отрази 28 шайби, а Грегъри Кембъл отбеляза два гола при победата на Бостън с 4:1 над отбора на Ню Йорк Рейнджърс, с което Мечоците затвориха плейофната серия в петия мач и се класираха на финал в Източната конференция от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Там Бостън ще срещне Питсбърг, а залогът е класиране за финал за купа "Стенли". Тори Крюг отбеляза своя четвърти гол в серията за отбора на Бостън, който стигна до третия кръг в плейофите на НХЛ за втори път от 1992 година насам.

Първият случай беше през 2011, когато Мечоците спечелиха шеста купа "Стенли" в своята история. Кембъл пък беше точен с победния гол през втората част, а след това се разписа и на празна мрежа.

Джонатан Тейвс и Андрю Шоу вкараха за Чикаго от пауърплей през втората част, с което Ястребите спечелиха с 4:1 срещу Детройт и намалиха аванса на Червените криле в серията след мач номер пет. Шоу добави трети плейофен гол в кариерата си в последната третина, след като хокеистите на Чикаго организираха истински хаос пред стража Джими Хауърд, спасил 41 шайби.