Бостън се наложи над Чикаго с 2:1 след продължение и изравни на 1:1 победи финалната серия за купа "Стенли" в Националната хокейна лига (играе се до четири победи).

Даниел Пей реализира решаващия гол в 13:48 минута на допълнителния период. Домакините, които са победители в редовния сезон, поведоха с попадение на Патрик Шарп в средата на първата част. Крис Кели изравни 5 минути преди края на втората третина след асистенция на Пей. Чикаго започна силно и в първия период отправи 19 удара към вратата на съперника срещу само 4 на гостите. Постепенно обаче Бостън изравни играта и дори стигна до пълен обрат.

Вратарят на победителите Туука Раск отрази 33 удара, а Кори Крофърд от Чикаго направи 26 спасявания.