Отборът на Зенит (Санктпетербург) победи с 3:2 като гост гръцкия Лариса в мач от груповата фаза на Купата на УЕФА. Мачът бе изпълнен с доста обрати, но в крайна сметка гостите се поздравиха с успеха.

Гърците започнаха по-активно мача и в началните минути упражниха силен домакински натиск, който обаче не се увенча с гол, тъй като пропуски направиха Клейтън и Бакайоко. Постепенно с течение на срещата Зенит изравни играта и в 39-тата минута Павел Погребняк успя да открие резултата с удар от близко разстояние след центриране на Аршавин. Така завърши и първото полувреме. През втората част домакините излязоха крайно мобилизирани и само за 4 минути успяха да обърнат развоя на мача. Първо Александру изравни след удар с левия крак след корнер в 58-ата, а след това Йоргос Фотакис изведе Лариса напред. Радостта на домакините обаче трая само 7 минути и в 70-тата Жирянов изравни след удар от границата на наказателното поле, а след още 8 влезлият като резерва Фатих Теке донесе победата на гостите.

Така преди изиграването на другия мач от групата Нюрнберг - Евертън Зенит излезе начело в групата с 4 точки от 2 мача, а Лариса остава без точка също от две срещи.