Зенит и Локомотив (Москва) си разделиха по една точка в дербито от 10-ия кръг на руската Висша лига, завършвайки 1:1 на стадион "Петровский". Мачът предложи доста нервен футбол без особени технически стойности.

С този резултат домакините само затвърдиха кризата, в която сами влязоха. Повече от добро бе началото за тях, след като още в 14-ата минута с гол на Доменико Кришито откриха резултата с далечен удар, а топката срещна и крак на бранител в бяло. Само минута по-късно гостите отбелязоха гол чрез Тарасов, но той не беше зачетен, защото играчът беше в положение на засада.

Локомотив изравни в 25-ата минута отново със спорен гол на Н'Дое. Нападателят се измъкна от Бруно Алвеш и прехвърли Малафеев. Преди това обаче си помогна и с ръка. Това обаче не бе видяно от рефера Вилков.

Само след половин час игра гостите останаха с 10 човека на терена, защото Шишкин беше изгонен заради реплика към съдията и втори жълт картон.

Секунди преди това реферът можеше да изгони и Анюков от домакините за груб фаул, но му показа само жълт картон. В 48-ата той все пак пое към съблекалнята след безумен фаул в центъра и втори жълт картон.

Останали с по 10 души, двата отбора не стигнаха до нов гол, като по-доволни са гостите, които дори можеха да загубят срещата, когато в 93-ата минута Кержаков пропусна сам срещу вратаря.

В класирането Локо (Москва) е на трета позиция с 20 точки, а Зенит е пети с 18.