Изхвърленият от италианския елит Ювентус разби с 8:0 сборна формация от провинция Алесандрия. Българският нападател на "бианконерите" Валери Божинов започна като титуляр и игра до края на първото полувреме. Двубоят, който е дебют начело на тима и за наставника Дидие Дешан, бе изгледан от новото ръководство на отбора, начело с президента Коболи Джили.

През първото полувреме играчите на Дешан създадоха няколко изгодни положения, но Божинов, Салейета и Оливера не намериха пътя към вратата на съперника. Единственото попадение за Ювентус през първата част падна в 28-ата минута, когато Бобио си отбеляза автогол. Съдията пък отмени гол на Божинов заради засада.

Втората част бе далеч по-добра за нападателите на „Старата госпожа” и"" Ювентус стигна до нови седем гола. Първо Бруно си вкара автогол, а после на три пъти се разписа Паладино, а по едно попадение добавиха Капо, Гузман и Паро.