Ръководствтото на Ювентус е готово да привлече в редиците си Мануел Паскуал и Андреа Барзали. Паскуал, който прави силен сезон с екипа на Фиорентина, е съсобственост между "виолетовите" и Арецо. Левият бранител дори попада в плановете на селекционерът на италианския национален отбор Марчело Липи за Световното първенство в Германия. От Юве са готови да откупят правата на Арецо върху Паскуал, а след това да предложат сериозна сума и за дяла на Фиорентина. Спортният директор на "Старата госпожа" Лучано Моджи има и резервен вариант, според който в тима от "Артемио Франки", в замяна на Паскуал, може да пристигнат Мануел Блази или Джорджо Киелини, който игра миналия ""сезон именно във Фиорентина.
Барзали е смятан за един от най-талантливите защитници в Серия "А" и от Ювентус са готови да му предложат дългосрочен контракт. Президентът на сицилианците Маурицио Дзампарини заяви, че няма желание да продава играчите си, но не е изключено да клекне пред офертата на Моджи. Според медиите на Апенините "бианконерите" са готови да дадат в замяна на Барзали Фабрицио Миколи, който в момента играе под наем в Бенфика.
Шампионите на Италия проявяват интерес още към Кристиян Дзакардо и Симоне Бароне, а вече си осигуриха услугите на Марко Маркиони от Парма.