Манчестър Юнайтед е почти сигурният шампион на Англия, след като спечели с минималното 1:0 градското дерби с Манчестър Сити и поведе с осем точки пред втория в класирането на Премиършип Челси. Единственото попадение в срещата бе дело на португалското крило Кристияно Роналдо от дузпа в 34-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Майкъл Бол срещу самия Роналдо. Двубоят бе абсолютно равностоен, като ”гражданите” имаха няколко добри възможности да отбележат гол, но не успяха да се възползват от тях. Десетина минути преди края на двубоя домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Дарайъс Васел стреля в краката на Едвин ван дер Саар.

Двубоят започна без някой от двата съперника да наложи териториално предимство и първото сериозно положение за гол дойде едва в 13-ата минута. Тогава Райън Гигс центрира от корнер, топката бе избита от защитата пред Исаксон, но попадна отново в уелското крило и след повторното ""/му центриране Неманя Видич прати топката в гредата. Домакините продължиха да стоят групирани в своята половина и не позволяваха на съперника си да създава опасности пред вратата им, но и не творяха нищо в предни позиции. Така по-опасните положения за гол в полза на Сити преди почивката бяха след далечни удари на Емил Мпенза и ДаМаркъс Бийзли. Юнайтед постепенно наложи преимущество и опасни контраатаки на възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън бяха спрени със засади.

В 34-ата минута Кристияно Роналдо проби отдясно, навлезе в наказателното поле и пускайки топката покрай Майкъл Бол, потърси съприкосновение с краката на бранителя на домакините. След като централният бранител протегна неразумно крака си, на съдията Роб Стайлс не остана нищо друго освен да посочи бялата точка. От наказателния удар Роналдо хладнокръвно прати Исаксон в другия ъгъл и даде преднина на своя тим. Този гол даде самочувствие на ”червените дяволи” и те доиграха първата част с огромно предимство на владение на топката.

Втората част започна по същия невзрачен начин, като Юнайтед явно бяха доволни от развитието на мача, а Сити нямаха нужната класа да го обърнат. Мениджърът на домакините Стюърт Пиърс усети слабостта на своя тим и направи и трите си смени, ""/опитвайки се да промени играта на своите. Така на терена се появиха Сун Джихай, Тревър Синклеър и Пол Диков. В края на мача тези смени явно дадоха резултат и Сити наложи териториално предимство, макар да не успя да сътвори голови положения. В 83-ата минута все пак домакините можеха да стигнат до не толкова заслужено изравняване, след като съдията отсъди малко спорна дузпа за нарушение на Уес Браун срещу автора на първата дузпа Майкъл Бол. От бялата точка обаче Дарайъс Васел пропиля възможността да изравни, отправяйки топката в краката на Ван дер Саар.

МАНЧЕСТЪР СИТИ – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:1 (0:1)