Лориен продължава да няма загуба във френската Лига 1. "Мерлузите" успяха да стигнат до равенство в края при домакинството си на Ница в мач от шестия кръг на първенството.

Камел Мерием откри за Ница малко преди почивката, а от средата на втората част Лориен игра с човек по-малко, защото Грегори Бурийон бе изгонен за удар без топка срещу Дарио Цвитанич.

В 89-ата минута все пак домакините успяха да изравнят резултата чрез Кевин Моне-Паке.

Така Лориен заема четвърто място в подреждането с актив от 12 точки.

В друг мач вратарят на Тулуза Али Ахамада донесе точка на своя тим при домакинството на Рен. Той се разписа в 96-ата минута, с което оформи крайното 2:2.

Преди това през първото полувреме Джонатан Питройпа вкара за Рен, а Висам Бен Идер изравни. В средата на втората част Мевлют Ердинч даде нова преднина на бретанците, преди да се стигне до куриозния гол в последната секунда на срещата.