Отборът на Виляреал размаза Валенсия с 3:0 насред „леговището на прилепите" „Местая” в дербито на област Валенсиана в 1-вия кръг на испанската Примера Дивисон. Попаденията отбелязаха Йон дал Томасон в 16-ата минута, Джузепе Роси в 62-ата и Касорла в 73-ата. Отборът на домакините пък доигра мача с 9 души след червени картони на звездите Давид Вия и Хоакин Санчес.

Мачът започна с няколко добри центрирания в наказателното поле на гостите от Виляреал. Въпреки силните първи минути на Валенсия, първото ""/попадение падна в тяхната врата. То бе дело на датчанинът Томасон, който се разписа с левия крак, получавайки отлична асистенция от Хави Вента. В 39-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена. За втори жълт картон бе изгонен нападателят Давид Вия. Това даде нов устрем в атаките на Виляреал, но до почивката втори гол не падна.

През втората част нещата не се промениха особено. Валенсия се опитваше да застрашава Виера предимно с центрирания, които обаче не доведоха до желания резултат. Вместо това в 62-ата минута Марчена просна Мати в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Младият Роси бе безпогрешен ""/от бялата точка. Само 4 минути по-късно нервите и на Хоакин не издържаха, като той последва Давид Вия под душа, получавайки директен червен картон. Така шансовете на домакините за нещо повече от почетна загуба на старта на Примера съвсем изчезнаха. До края остана време за още един гол, който бе отбелязан от Касорла. Той нахлу от дясно в наказателното поле и преодоля Канисарес.