Полуфиналистът в последното издание на Шампионската лига Виляреал не успя да преодолее словенския Марибор по пътя към турнира за Купата на УЕФА. Испанците завършиха 1:1 на реванша за Интертото и след издънката 1:2 у дома няма да ритат на международна сцена този сезон.

"Жълтата подводница" се потопи след невероятно драматично битка, чиято кулминация и развръзка настъпиха в последните 10 минути на срещата. До 80-ата минута мачът вървеше 0:0. Тогава полузащитникът на иберийците Алесио Такинарди получи червен картон и сякаш обрече своите на неуспех.

В 85-ата минута противно на числовото неравенство на терена Нихат Кахвечъ изведе Виляреал напред в резултата. Това попадение обаче само направо по-горчиво отпадането. Беше нужен втори гол, който да осигури классиране във втория кръг на УЕФА. Вместо това Марибор намери сили да изравни в 89-ата минута чрез Чипот.

До края на двубоя още двама футболисти на "жълтата подводница" намериха пътя към съблекалните преждевременно, без да бъдат заменени от свои съотборници. В крайна сметка Марибор се провря в турнира за Купата на УЕФА с общ резултат 3:2.