Един от фаворитит в турнира за Купата на УЕФА - отборът на Вердер (Бремен), нямаше почти никакви проблеми срещу АЗ Алкмаар на 1/4 финала от надпреварата. Германците буквално смазаха своя съперник побеждавайки го с 4:1 в мача реванш на "Везещадион". Първият двубой бе завършил с нулево реми и това означаваше класиране на "бременските музиканти" в следващата фаза. Въпреки разгромния резултат обаче германците играха на контраатака през по-голямата част от мача. Колкото и странно да изглеждаше това обаче се оказа печелившата тактикав този двубой.

Срещата започна с натиск на Вердер и в 16-ата минута той бе оползотворен от Боровски. Халфът получи отличен пас в наказателното поле и от движение отбеляза за 1:0. постепенно"" обаче инициативете бе поето от гостите, които смело поглеждаха към вратата на Вийзе. Въпреки че домакините се бранеха добре, те се пропукаха в 32-ата минута, когато Дембеле стреля от границата на наказателното поле и отбеляза за 1:1. Отговорът на германците не закъсня и Клозе завърши брилянтна атака за 2:1 в 36-ата минута. В самия край на полувремето и съдията Майк Райли напомни за себе си. След центриране от корнер холандците отбелязаха изравнително попадение, но вместо то да бъде зачетено англичанинът измисли нарушение и го отмени.
""

През втората част инициативата привидно отново беше за АЗ, но головете продължиха да падат в неговата врата. Първо отново Клозе се оказа на правилната позиция и направи резултата 3:1 в 62-ата минута. Това като че ли тотално сломи гостите, които нямаха сили да променят развитието на срещата и в 82-ата минута и Диего отбеляза, за да направи резултата наистина разгромен в полза на Вердер. Така "бременските музиканти" продължават битката за трофея, като ще трябва да се справят с два испански отбора за да постигнат целта си.