В Атлетико (Мадрид) са убедени, че българското острие Мартин Петров ще класира отбора в зона Шампионска лига, съобщава испанската преса.
"Със завръщането му на терена всички в отбора знаем, че най-сетне победите ще дойдат", заяви по този повод нападателят на столичния тим Хосе Фернандо Маркес.

Мартин Петров претърпя операция след контузия през октомври и се лекува половин година, като за този период съотборниците му в Атлетико (Мадрид) не успяха да влязат в заветната четворка на Примера дивисион, даваща право на участие в Шампионската лига. "Тренираме упорито, играем добре, но все нямаме късмет пред гола. Със завръщането на Мартин Петров и Макси Родригес това обаче ще се промени още в неделния мач с Еспаньол", допълни Маркес.

Футболист номер едно на България се появи в игра през втората част на домакинския мач с Бетис, завършил 0:0, и веднага промени облика на атаката на "дюшекчиите", смятат медиите в Испания. Шест кръга преди края на първенството в Примера дивисион отборът на Атлетико Мадрид е на шеста позиция с 51 точки, на 5 от заветното четвърто място, окупирано от Валенсия с 56 точки.