Уругвай и Мексико ще играят на финала на световното първенство по футбол за юноши до 17 години.
В първата полуфинлна среща уругвайците неочаквано лесно победиха Бразилия с 3:0, а домакинът на шампионата Мексико се наложи драматично над Германия с 3:2.

Близо 30 000 зрители препълниха стадиона в Тореон, за да видят триумфа на младите мексиканци, които стигнаха до успеха в последната минута на мача в 35-градусовата жега.

Германия водеше с 2:1 до 75-ата минути, но "ацтеките" проявиха характер и обърнаха резултата. Есперикуета изравни за 2:2, а Хулио Гомес донесе победата за Мексико с втория си гол в мача в 90-ата минута.

Уругвай и Мексико ще спорят за титлата в неделя на стадиона в Мексико Сити, а преди това Бразилия и Германия ще определят бронзовия медалист.