Реал (Мадрид) стартира защитата на титлата си в Примера дивисион с драматична победа с 2:1 срещу градския си съперник Атлетико. Новото попълнение на „Белия балет” Уесли Снайдер донесе трите точки с гол в 79-ата минута. Атлетико започна вихрено и Серхио Агуеро откри още в първите секунди, но Раул изравни след четвърт час игра.

Началото на сезона в Испания не можеше да предложи нищо по-добро от класическото мадридско дерби. И двата отбора се хвърлиха в битката с огромно желание, но накрая щастието се усмихна на момчетата на Бернд Шустер. Германецът пусна в титулярния състав само три от новите си покупки в лицето на Пепе, Дренте и превърналия се в герой Уесли Снайдер.

Преди началото на двубоя капитанът на „Кралския клуб” Раул Гонзалес показа пред привържениците спечелената през миналия сезон рекрдна 30-а титла, а победителят в „Тур дьо Франс” Алберто Контадор символично ритна първата топка за новия шампионат.

Доброто настроение по трибуните бързо угасна, когато Рууд Ван Нистелрой отклони центриране на Перния в краката на Серхио Агуеро и той от непосредствена близост откри още в първата минута. Реал реагираха като ужилени и Робиньо пропусна да изравни, но малко по-късно Раул получи добро подаване от Серхио Рамос и с глава направи 1:1.

Превъзходството на „белите” продължи и отново Робиньо, а след него и Рамос можеха да се разпишат, а за Атлетико близо до попадението бе Диего Форлан, но изстрелът му бе париран от Касийяс.

През второто полувреме темпото на игра поспадна, но интересни ситуации не липсваха. Ван Нистелрой постоянно търсеше път към гола, но на няколо пъти бе отчаян от добрите намеси на Лео Франко. Тогава настъпи звездният миг на Снайдер. Холандецът, който пристигна на „Сантяго Бернабеу” за 37 млн. долара преди седмица, изтръгна победата за Реал с мощен удар от границата на наказателното поле. Халфът получи пас от Гути и без забавяне забоде кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Атлетико.

„Дюшекчиите” не се отказаха да преследват поне точката и само късметът им попречи да изравнят в даденото от рефера продължение. Авторът на първия гол Агуеро се опита да прехвърли Касийяс с технично изпълнение, но стражът на Реал успя да избие.