Шампионът ЦСКА (Москва) много трудно пречупи Спартак (Налчик) с 2:1 в среща от 16-ия кръг на руската Висша лига. Новакът в елита, който се представя отлично от началото на сезона, водеше насред столицата с 1:0 до 79-ата минута. Тогава обаче в рамките на 5 минути бразилците Жо и Вагнер Лав вкараха две попадения за домакините. С поредната си победа ЦСКА дръпна с 3 точки в челото на класирането пред Спартак (Москва), който падна с 0:1 като гост на Луч-Енергия с гол две минути преди края. Също 88-ата минута се оказа щастлива и за Динамо (Москва). Тогава Максим Ромашенков реализира втория си победен гол за 2:1 при визитата на Шинник в Ярославъл. Успех със същия резултат постигна И Локомотив (Москва) на Славолюб Муслин като гост на Криля Советов.

Резултатите:
ЛУЧ-ЕНЕРГИЯ – СПАРТАК (М) 1:0
ЦСКА (М) – СПАРТАЛК (Н) 2:1
ШИННИК – ДИНАМО (М) 1:2
КРИЛЯ СОВЕТОВ – ЛОКОМОТИВ (М) 1:2

Класиране: ЦСКА (М) 34 т, Спартак (М) 31 т, Локомотив (М) 30 т, Спартак (Н) 28 т и др.

снимка: red-army.ru.