Тотнъм победи Манчестър Сити с 1:0 като гост в отложен мач от Премиершип и си гарантира четвъртото място в класирането, с което и първо участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Двубоят беше изключително напрегнат заради огромното значение и за двата отбора. Тотнъм имаше превъзходство като цяло и заслужено стигна до успеха. Английският национал Питър Крауч нацели гредата след центриране на Гарет Бейл, а малко по-късно през първата част гол на Ледли Кинг беше отменен заради нарушение в атака.

Манчестър Сити отвърна с мощен удар на Адам Джонсън, спасен от Еурельо Гомес. Малко преди почивката Крауч с глава намери Бейл в удобна позиция, но ударът на уелския национал не намери целта.

В началото на втората част Сити започна по-активно, но постепенно загуби агресията си. В 82-ата минута Юнес Кабул центрира н наказателното поле към Крауч, който с глава прати топката в мрежата.

След тази победа кръг преди края на първенството Тотнъм събра 70 точки с  4 повече от