Отборът на Тотнъм отпадна от турнира за Купата на УЕФА, но се бори мъжки до последната секунда. Англичаните завършиха наравно 2:2 със Севиля в мача реванш от 1/4 финала на турнира, но след загубата в първия сблъсък с 1:2 това не бе достатъчно за продължаване напред.

Двубоят започна по най-лошия възможен начин за домакините, като още в 3-ата минута Стеед Малбранк не успя да изчисти топката пред голлинията и я прати в мрежата си за 0:1. Това като че ли обърка плановете на англичаните, които само 5 минути по-късно ""/допуснаха Кануте да направи отлично двойно подаване в наказателното поле, да преодолее защитата и вратаря и да отбележи за 0:2.

Гостите продължиха да доминрат в следващите минути и Кануте отново бе близо до гола, но ударът му премина встрани от вратата. "Шпорите" така и не можаха да намерят верния ритъм. Едва в края на полувремето те се пробудиха и притиснаха своя съперник, но до сериозно голово положение така и не се стигна.

През втората част Тотнъм излезе преобразен. Треньорът Мартин Йол направи промяна в схемата на игра и англичаните заиграха с трима в атака. Това даде резултат и атаките към""/ вратата на севилци се заредиха една след друга. В 65-ата минута холандският специалист реши да рискува максимално пускайки Джърмейн Дефоу на мястото на Дидие Зокора. Това даде резултат. Още в следващата минута младият нападател се оказа на правилната позиция. След удар на Роби Кийн топката се отклони в защитник и попадна в Дефоу, който с пета бутна топката в мрежата. Само минута по-късно нова атака за Тотнъм завърши с центриране на Бербатов, топката достигна до Ленън, който с техничен удар от воле успя да изравни резултата.

Това развитие на срещата стресна гостите, които бяха решили, че мачът е свършил. Те стегнаха редиците си в защита и започнаха да действат по-остро при единоборствата. Треньорът Хуанде Рамос дори пусна пети защитник в лицето на Айтор Осио. Натискът на То""/тнъм не спираше, но той бе по-скоро хаотичен. Испанците пък дебнеха всеки удобен момент за контраатака.

В 80-ата минута Бербатов се освободи на границата на наказателното поле и стреля, но топката премина на сантиметри от вратата. В ответната атака Пуерта излезе сам срещу Робинсън, но вратаря се намеси авторитетно. Отново Бербатов бе на добра позиция в 83-ата минута. Той получи много добра топка в наказателното поле, но реши да стреля технично и ударът му бе спасен с лекота от Кобеньо. До края "шпорите" разчитаха на центрираня в наказателното поле, но до сериозна опасност не се стигна. Така миналогодишният шампион Севиля продължи похода в защита на трофея.