Тотнъм и Манчестър Сити постигнаха победи и продължават ожесточената борба за четвъртото място в Премиършип.

Лондончани надиграха с 1:0 у дома Болтън, докато "гражданите" спечелиха с 3:1 като домакини на Астън Вила. Тотнъм има точка преднина пред Сити. Двата отбора ще се изправят един срещу друг в директен двубой, който ще определи четвъртия английски отбор в Шампионската лига през следващия сезон.

Том Хъдълстоун с красив гол в 38-ата минута донесе успеха на "шпорите" срещу Болтън след асистенция на Беноа Асу-Екото. След попадението столичани продължиха да играят по-активно, но до второ попадение във вратата на гостите не се стигна.

Стилиян Петров започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути при загубата на Вила от Сити. Българският национал получи жълт картон през първото полувреме. Отборът от Бирмингам поведе в резултата с гол на Джон Карю, който се възползва от извеждащо подаване на Стюарт Даунинг в 16-ата минута.

В 41-ата  Стивън Уорнък фаулира Адам Джонсън в наказателното поле на Астън Вила и Карлос Тевес превърна в гол отсъдената дузпа. Две минути по-късно Емануел Адебайор вкара втори гол за Сити след асистенция на Адам Джонсън. В 89-ата минута Крейг Белами оформи крайния резултат в полза на "небесносините".

Тотнъм и Манчестър Сити имат съответно 67 и 66 точки на четвъртото и петото място.