Шампионът Интер победи с 1:0 като гост Месина в мач от 35-ия кръг на Серия "А" след гол на Ернан Креспо в 72-рата минута, като прати домакините във втория ешелон. Поражението остави тима от Сицилия с актив от 25 точки на предпоследното място три кръга преди края на 10 точки от спасителната зона. "Нерадзурите" играха без голяма част от титулярите си, което даде шанс на "жълто-червените" да се опитат да нанесат второ поражение на шампионите в първенството. В средата на първата част вратарят на Интер Франческо Толдо спаси две чисти положения на нападателите от Месина, като предотврати откриването на резултата в полза на домакините.

В""еднага след почивката домакините опитаха да пробият Толдо, но отново нямаха шанс. В 67-ата минута Месина получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Андреоло. Зад топката застана Артуро Ди Наполи, но 36-годишният Толдо отново спаси, като демонстрира страхотен рефлекс. Част от секундата по-късно той съвсем отказа нападателите на домакините, след като се намеси успешно и при добавката.

Пет минути по-късно влезлият като резерва Ернан Креспо засече центриране на Фиго и донесе успеха на шампионите и автоматично прати домакините в Серия "В".