Терек постигна изненадваща победа с 2:0 като гост на шампиона Зенит и поведе еднолично на върха в руската Премиер лига след дербито на 8-ия кръг на първенството. Двубоят в Санкт Петербург бе официалният дебют на новите попълнения на домакините Хълк и Аксел Витсел, които обаче не успяха да помогнат на тима си да избегнат загубата.

Благой Георгиев пък игра пълен мач за гостите от Грозни и изведе тима с капитанската лента.

Така Терек продължи със страхотното си представяне от началото на сезона, постигайки пета поредна победа. Зенит пък допусна втора поредна домакинска загуба на своя стадион "Петровский".

След безплодно първо полувреме двата тима вдигнаха доста оборотите след почивката и двамата вратари Малафеев и Годзюр трябваше да се намесват решително, за да запазят вратите си сухи.

Терек обаче нанесе своя удар в последните пет минути - първо новото попълнение Аилтон Алмейда откри след самостоятелен пробив в 85-ата минута, а в продължението на двубоя Лебеденко реши всичко с втори гол.