Стилиян Петров пропусна дузпа, но неговият Астън Вила успя да победи Блекбърн с 2:1 като гост. Българският халф не успя да реализира от бялата точка в началото на второто полувреме при резултат 1:1. Габриел Агбонлахор обаче реализира в 73-ата минута и донесе успеха на бирмингамци.

Тимът на Мартин О`Нийл записа една от редките си победи във Висшата лига и то на "Иууд Парк", с което стабилира позицията си в средата на класирането. Вила започна срещата доста мотивирано след слабите си резултати през последните месеци. Въпреки преимуществото на гостите в началото Блекбърн откри резултата. Бени Маккарти изведе домакините напред след попадение от дузпа, което бе неговият 19-ти гол за този сезон. Усилията на бирмингамци се увенчаха с успех в 34-ата минута, когато Патрик Бергер изравни. През втората част вратарят на домакините Брад Фрийдъл спаси редица опасности, сред които бе и дузпа, изпълнена от Стилиян Петров. Все пак в 73-ата минута Агбонлахор се възползва от пас на Бергер и донесе победата на Вила. ""/

Уест Хем взе безценна победа в битката за оцеляване в Премиършип. "Чуковете" изненадаха Арсенал на "Емирейтс Стейдиъм" и си тръгнаха с три точки след 1:0. Боби Замора реализира победния гол в 45-ата минута. Тимът на Арсен Венгер за пореден път демонстрира неспобността си в завършващата фаза и пропусна доста голови положения.

Ливърпул пък продължи с добрите си резултати и победи Рединг с 2:1 като гост, въпреки че не впечатли с играта си. Домакините вече са в серия от шест мача без победа във всички състезания. Арбеола откри резултата в 15-ата минута, а Рединг изравни с попадение на Гунарсон малко след почивката. Четири минути преди края Дирк Каут донесе успеха на мърсисайдци, след като се възползва от подаване на Пенант.