Капитанът на българския национален отбор за пореден път си навлече гнева на феновете на Селтик, след като отказа да сложи капитанската лента на тима по време на контролата срещу американския Ди Си Юнайтед, загубена от „Детелините” с разгромното 0:4. При смяната на Нийл Ленън в 68-ата минута рижавият халф подаде капитанската лента на Стан, но той отказа да я сложи и я занесе на бранителя Стивън МакМанъс. Първоначално всички фенове на шотландския тим си мислели, че Стилиян просто е бил посредник между Ленън и МакМанъс, но след като разбрали истината – че Стан просто не е пожелал да бъде капитан на Селтик, останали потресени и изсипали гнева си върху българина.

„Да носиш капитанската лента на Селтик е мечта за много от феновете на тима и решението на Петров да се подиграе с тази привилегия е, най-меко казано, неприемливо. Докато гледахме мача дори не ни мина през главата, че някой може да откаже да бъде капитан на Селтик, но след като разбрахме истината, искаме да изразим погнусата си от действията на Петров”, гласи изявление във фенсайт на шампионите на Шотландия.

Стилиян се превърна от герой на феновете в един от най-мразените от тях футболисти, след като обяви, че повече няма мотивация да защитава цветовете на тима и иска да премине в друг отбор. Нашият сънародник винаги е казвал, че иска да се раздели цивилизовано с клуба си, но привържениците на Селтик вече на няколко пъти изразяваха негодуванието си от неговите действия.

КАМЕН ДАМЯНОВ