Рекордьорът по брой мачове за националния отбор на Сърбия Деян Станкович изигра последния си мач с фланелката на "орлите" при снощната загуба от Словения в Марибор. Същото решение е взел и съотборникът на Димитър Бербатов в Манчестър Юнайтед Неманя Видич.
"Повече няма да играя за националния отбор, или поне не и в официални мачове. Може да се върна за някой приятелски мач, но това е - повече няма", обяви капитанът на западните ни съседи след поражението с 0:1, което изхвърли тима от място на баражите за Евро 2012.
"Време е за смяна на поколението и някои от по-старите и опитни футболисти трябва да си тръгнат", загадъчно продължи Видич. На въпросите на сръбските журналисти дали има предвид себе си като вече бивш национал, защитникът добави:
"Щом толкова ме карате да го кажа - да, говоря за себе си", поясни капитанът на Манчестър Юнайтед.
Деян Станкович повече няма да играе в официални мачове за Сърбия. Снимка: БГНЕС

