Съперниците на България в квалификационната група за класиране за Евро 2012 - Англия, Швейцария, Черна гора и Уелс записаха победи в контролни срещи.

Англичаните надделяха над Унгария с 2:1 на "Уембли" пред 72 024 зрители. Гостите поведоха с 1:0 в 62-ата минута, когато след удар на Золтан Гера и рикушет от Фил Джейгелка топката премина голлинията и бе хваната от английския вратар Харт. Френският страничен съдия Фреджи Арше обаче сигнализира на главния съдия рефер Лано и голът бе признат.

След това обаче капитанът на англичаните Стивън Джерард само за пет минути донесе победата на воя отбор. Първо в 69-ата минута с удар от около 25 метра футболистът на Ливърпул изравни резултата, а пет минути по-късно премина през трима унгарски защитници и вкара победното попадение.

Швейцарците пък спечелиха гостуването си на Австрия с 1:0. Домакините имха чудесна възможност да поведат в резултата в 64-ата минута от дузпа, но вратарят на Швейцария Диего Беналио спаси наказателния удар, изпълнен от Кристиан Фукс. Резервата Морено Костанцо отбеляза единствения гол в двубоя само две минути, след  като дебютира с националния отбор на Швейцария. Костанцо замени Хакан Якин и с мощен удар преодоля вратаря на Австрия в 73-ата минута на мача.

С два гола на Радомир Джалович пък отборът на Черна гора надделя над Северна Ирландия с 2:0. В 42-ата минута атака на домакините и пробив на Мирко Вучинич доведе до объркване в северноирландската защита и Радомир Джалович откри резултата на мача в Подгорица.  В 59-ата минута тимът на Черна гора организира контраатака чрез Елсад Зверотич, която завърши с второто попадение на Джалович в този двубой.

Друг от нашите съперници - Уелс разгроми Люксембург с 5:1. Дейвид Котерил откри резултата в 35-ата минута в полза на победителите. В края на първата част обаче равенството бе възстановено чрез Жоел Китенж. В 48-ата минута Джо Ледли от дузпа направи 2:1. До края на двубоя последваха нови три гола във вратата на Люксембург. Името си сред голмайсторите записаха Анди Кинг, Ашли Уилямс и Крейг Белами.