Словашкият национал Томаш Оравец, който вкара гол на Литекс при победата на Жилина с 3:1 в среща от Шампионската лига през 2010-а година, е на път да премине в редиците на съперника на Левски от Лига Европа - Спартак (Търнава).

31-годишният нападател игра 87 минути за Жилина при равенството 1:1 в Ловеч в среща от третия предварителен кръг от Шампионската лига на 27 юли, а седмица по-късно вкара гол на Литекс. Той беше точен за 2:1 в 70-та минута на празна врата, което фактически беше и победният гол за класиралия се по- късно в групите на турнира Жилина. Жребият обаче прати словаците в група с Челси, Олимпик (Марсилия) и Спартак (Москва), а там отборът загуби шест пъти при обща голова разлика 3:19.

Оравец, който е свободен агент, води преговори със Спартак (Търнава) в понеделник и се очаква да подпише договор с клуба до 24 часа. Той обаче не може да бъде картотекиран за двубоя на стадион "Георги Аспарухов", който е насрочен за четвъртък.