Отборите на Съндърланд и Нюкасъл Юнайтед не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в дербито на областта "Уиър-Тайн". В едно от най- наелектризираните дербита в Англия "черните котки" и "свраките" не излъчиха победител, като за домакините от Съндърланд това бе седми мач без победа във Висшата лига. Защитникът Дани Хигинботъм откри резултата в 52-ата минута с глава, но десетина минути по-късно гостите стигнаха до равенството с гол на Джеймс Милнър. Дербито предложи на зрителите много атрактивни моменти, като и двата отбора с всички сили търсеха успеха. За равенството обаче повече могат да съжаляват домакините, които през първото полувреме пропуснаха много добри положения пред вратата на Стийв Харпър.

През първото полувреме домакините, които бяха пределно амбицирани да си върнат на Нюкасъл за петте поредни загуби от съперника в местното дерби, пропуснаха няколко изгодни положения за гол. Харпър се намеси решително при изстрел на Чопра, а Рос Уолъс не уцели вратата с прекрасно воле, след като бе изпуснат от отбраната на гостите при центриране на Карлос Едуардс. Майкъл Оуен пък можеше да открие за гостите, но Крейг Гордън спаси неговия удар.

След почивката натискът на домакините даде резултат и шест минути след началото на втората част, Дани Хигинботъм откри резултата. Юношата на Манчестър Юнайтед засече с глава центриране на Ледбитър и не остави шансове на Харпър. Радостта на домакините обаче продължи малко повече от десет минути, след като в 65-ата резултатът бе изравнен. Джеймс Милнър пробва центиране по тревата от левия фланг, но топката премина покрай всички в наказателното поле, удари се в дясната греда зад Крейг Гордън и влезе в мрежата му. До края на срещата и двата тима имаха възможности да вземат отново преднина в срещата, но не успяха да се възползват от тях. Кениуайн Джоунс стреля на сантиметри над гредата, а пред вратата на домакините капитанът на Нюкасъл Оуен на два пъти не успя да преодолее Гордън от удобни ситуации.

Чопра пък бе най-близо до попадение, след като засече с глава центриране на Йън Харт от конрнер, но топката срещна горната греда. Така или иначе до повече голове не се стигна и двата отбора си поделиха точките. Съндърланд обаче пропусна удобна възможност да вземе първа победа над съперника си от 27 години насам.

СЪНДЪРЛАНД - НЮКАСЪЛ 1:1 (0:0)
1:0 - Хигинботъм (52')
1:1 - Милнър (65')

СЪНДЪРЛАНД: Гордън, МакШейн, Нозуърти (Колинс 25'), Хигинботъм, Харт, Едуардс, Ледбитър, Етуху, Уолъс (Стоукс 72'), Чопра, Джоунс
НЮКАСЪЛ: Харпър, Тейлър, Файе (Бейе 61'), Розенал, Н'Зогбия, Милнър, Смит, Бартън, Емре, Оуен (Мартинс 83'), Видука
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Чопра (Съндърланд); Тейлър, Файе (Нюкасъл)
СЪДИЯ: Мартин Аткинсън
СТАДИОН: "Стейдиъм ъф Лайт", 47 701 зрители