Словения не успя да спре Румъния и загуби у дома с 1:2 от северните ни съседи, с които спорим за първите места в група 7. Така словенците не успяха да ни помогнат да настигнем румънците в класирането, въпреки вчерашния ни успех над Беларус (2:0).

През първото полувреме играта бе равностойна с положения и пред двете врати. Домакините показаха, че са стойностен отбор и в определени моменти надиграваха своя съперник.

Втората част обаче бе изцяло под диктовката на румънците. Те натиснаха своя противник и в 52-ата минута Габриел Тамаш откри резултата с удар от воле след корнер. Словения се опита да отговори на предизвикателството, но в 69-ата минута грешка в защитата на тима допусна Банел Николита да остане очи в очи с вратаря Хаданович и да го простреля за 0:2 от девет метра.

Все пак домакините се добраха до почетно попадение. Негов автор бе влезлият като смяна Даре Връшич. Той отбеляза с удар от далеч в даденото от съдията продължение и оформи крайното 1:2.

Словения - Румъния 1:2