Съставът на Швеция записа една от най-лесните си победи в световните квалификации за първенството в ЮАР. В мач от група 1 шведите се наложиха с категоричното 4:0 над Малта у дома. Изходът на двубоя обаче се реши в началото на второто полувреме, когато домакините отбелязаха три гола.

Първо Майсторвич откри в 21-та минута, а след това се разписа и в 52-та мин. Третият гол бе дело на звездата на Интер Златан Ибрахимович в 56-та минута, а крайния резултат реализира Берг само две минути след това.

След този мач Швеция дели третото място с Португалия, като и двата тима имат актив от по 9 точки. Първи е Дания с 16 т., а втората позиция е за Унгария с 13 т.

В група 7 съставът на Сърбия постигна една от най-важните си и лесни победи по пътя към световните финали в ЮАР. В седмия си мач от 7-ма група от зона Европа, сърбите се наложиха с 2:0 като гост над Фарьорски острови.

Първото попадение в този мач бе дело на Йон Якобсен, който си отбеляза ефектен автогол, а второто бе записано в актива на Никола Жигич, който се разписа две минути преди края на срещата.

След този мач съседите ни събраха 18 точки и са лидери. На втората позиция е Франция с 10 т., но и два мача по–малко, а третото място е за Литва с 9 точки от 7 мача.