Германският Шампион Щутгарт победи с 3:1 лидера Байерн (Мюнхен) в дербито на 13-ия кръг от Бундеслигата на своя стадион "Готлиб-Даймлер Щадион". Швабите нанесоха първа загуба на баварците, като още през първата част резултатът бе класически след две попадения на Гомес и едно на Баштюрк. Едва пет минути преди края Лука Тони намали.

Играчите на Армин Фее започнаха много силно срещата, като в 10-ата минута голмайсторът на тима Марио Гомес откри. Той се разписа след центриране отляво на Манин. Нападателят бе оставен непокрит на задната греда и вкара за 1:0, въпреки че не успя да нанесе силен удар с глава, след като топката остана малко под него. Това вдъхна още по-голяма увереност на "белите", които в 30-ата минута вече водеха с 2:0. Турският плеймейкър Баштюрк наниза красив гол с шут от 25 метра, като прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря Оливер Кан, който докосна топката, но не успя да я избие.

Веднага след това реферът Кинкофер направи голям гаф, като отмени чист гол на Лука Тони. Италианският голмайстор се извиси с глава в наказателното поле на домакините и нанесе удар в долния десен ъгъл на стража Шефер. Той се намеси, но когато игра с топката, тя бе минала голлинията, а реферът не видя това и остави играта да продължи. Три минути преди края на първата част бившият отбор на Красимир Балъков направи резултата класически. Отново звездата на отбора Гомес бе в прегръдките на своите съотборници, след като се разписа отблизо след подаване на Хилберт, който пък получи пас от Како със задна ножица преди това. Това бе седми гол на Гомес в шампионата.

Отмар Хитцфелд извади Подолски и пусна Мирослав Клозе, но това не промени резултата. Най-слабият на терена Франк Рибери бе на път да получи червен картон на два пъти, след като влизаше остро в краката на своите противници и един път удари играч на Щутгарт без топка.
Домакините можеха да вкарат и четвърти гол, ако бяха по-съобразителни при контраатаките си. Така в 85-ата минута Лука Тони реализира своя 9-и гол в първенството, като вече е едноличен голмайстор на Бундеслигата. Гръмотевицата се разписа на празна врата, като довкара избита от гредата топка след удар на Клозе.

Така от три години Байерн няма победа в Щутгарт след поражение от 0:2 миналата година и нулево равенство преди две.
Въпреки поражението Байерн остана на върха с актив от 28 точки, но вече има преднина само от една пред Вердер и Хамбургер.

Щутгарт - Байерн 3:1