Отборът на Шалке 04 победи като гост Щутгарт с 2:1 в дербито на деветия кръг от германската Бундеслига. "Кралскосините" откриха резултата чрез Иван Ракитич в 24-та минута, но Какау изравни за домакините в средата на второто полувреме. Само три минути по-късно Курани отбеляза победното попадение за тима на селекционера Феликс Магат.

С този успех "гелзенкирхенци" заемат третото място във временното класиране.

Байерн (Мюнхен) пък се наложи над домакина Фрайбург също с 2:1. "Баварците" започнаха колебливо двубоя и вратарят Ханс-Йорг Бут спаси на няколко пъти опасни удари на Идрису и Шустер.

Постепенно футболистите на Луис Ван Гаал установиха контрол върху мача и малко преди почивката младият Томас Мюлер откри резултата в полза на вицешамипоните, в 68-та минута Ду Ри Ча си отбеляза автогол за 2:0. Почетното попадение за Фрайбург бе дело на  Райзингер.

Новината от мача бе, че италианецът Лука Тони най-после се появи в игра за Байерн. С тази победа "баварците" заемат вече пето място в класирането.