Носителят на Купата на краля Севиля спечели Суперкупата на Испания след втора победа над шампиона Реал (Мадрид). Възпитаниците на Хуанде Рамос се подиграха с „Белия балет” насред „Сантяго бернабеу” и отбелязаха 5 гола във вратата на Икер Касияс. Домакините от своя страна нанизаха три попадения и така мачът се превърна в голеада. Първата среща между двата тима завърши отново с победа на андалусийци, но с минималното 1:0. Хеттрик в срещата реализира нападателят от Мали Фреди Кануте. Другите два за гостите добави Ренато. За Реал точни бяха Дренте, Канаваро и Серхио Рамос.

Мачът започна с натиск на Севиля, въпреки че Реал беше отборът, който трябваше да търси повече голове. Така в 16-ата минута гостите откриха резултата с гол на Ренато. Халфът получи отлично подаване от дясното ""крило дело Дуда и от границата на малкия пеналт простреля мрежата. Последва пропуск на Кануте. Футболистите на Бернд Шустер се стреснаха и постепенно изнесоха играта. Така още в 24-ата минута дошлият от Фейенорд Дренте изравни със страхотна тупалака от около 30 метра, която се заби под напречната греда на вратата охранявана от Палоп.

Срещата обаче продължи лудия си ход. 4 минути след като домакините се върнаха в играта, те получиха нов удар. Отново голмайстор стана Ренато. Той резлизира с глава, отново след асистенция на Дуда. Този път пасът дойде отляво, а защитата на столичани се провали в опита си за изкуствена засада. В 37-ата минута дойде и часът за първия гол в мача на Фреди ""Кануте. Той направи 1:3 от наказателен удар, отсъден за игра с ръка на Пепе. Кануте бе безпощаден с удар в левия ъгъл на Касияс. Испанският национален страж не успя да хване посоката на удара. В самия край на полувремето Реал намали до 2:3. Голмайстор стана защитникът фабио Канаваро. Световният шампион със „скуадра адзура” се възползва от центриране от фаул на Снайдер и наказа Палоп.

Втората част започна малко по-спокойно. Мадридчани сякаш се бяха примирили с крайния изход на двубоя, но все пак направиха всичк ""/овъзможно да спасят честта си. така в 78-ата минута Серхио Рамос повтори упражнението от гола на Канаваро. Този път от фаул центрира влезлият в началото на втората част Гути. Публиката на „Сантяго Бернабеу” беше напълно пленена от играта на двата тима, а още не бе видяла рецитала на Фреди Кануте.

Той запази последните 10 минути на двубоя за своето представление. В 82-ата минута Дани Алвеш пусна топката в накзателното поле на домакините. Там малийският голаджия се пребори за нея, подмина Касияс и пусна кълбото в празната врата. В 90-ата минута Реал остана с човек по-малко. ""/Втори жълт картон получи Пепе. Това не беше най-големият проблем за Робиньо и компания, защото само минута по-късно дантелената отбрана в бяло остави абсолютно непокрит на точката на дузпата Кануте. Той оформи своя хеттрик, след като получи брилянтен пас от Александър Кержаков, около когото, в лявата част на наказателното поле се бяха скупчили трима бранители.