Отборът на Севиля за пореден път доказа, че не е узрял за шампионски лаври в Испания, след като не успя да се възползва докрай от загубата на лидера Барселона снощи. Андалусците стигнаха само до 0:0 у дома с Расинг Сантандер в мач от 29-ия кръг и въпреки че намалиха аванса на каталунците на 1 точка, пропуснаха да се изкачат на върха.

Наставникът Хуанде Рамос остави сред резервите нападателното дуо Кануте - Кержаков предвид тежкия мач с Тотнъм миналия четвъртък и с желание да ги запази за реванша с "шпорите" идната седмица. Като цяло Севиля доминираше изцяло на "Санчес Писхуан", но 90 минути не стигнаха на тима да отбелижи гол и завърши ялово 0:0 във втори пореден мач.

""

Андалусците имаха тотално териториално предимство в края на срещата, като процентното владение на топката бе в съотношение 3:2 за домакините. След почивката в игра се появиха доказаните реализатори Кануте и Кержаков, но срещу себе си срещнаха много добре подредената защита на тима от Кантабрия. Гостите от своя страна много рядко излизаха на стрелкови позиции, като през цялата среща мислиха основно за защитни действия.

В най-резултатната среща от кръга Рекреативо показа по-здрави нерви у дома срещу закъсалия Селта (Виго) и остави гостите в зоната на изпадащите след 4:2. Тимът от Уелва излезе напред в резултата след точно изпълнена дузпа на Васкес в 37-ата минута. Четвърт час преди края на срещата галисийците стигнаха до изравнителен гол след нов точен изстрел от бялата точка. Голмайстор за "небесносините" бе Нене.

Последните 5 минути на двубоя паднаха цели 4 гола, които дадоха трите точки на Рекре. Само в рамките на 1 минута между 85-ата и 86-ата андалусците дръпнаха с 2 гола разлика - 3:1. В добавеното време на двубоя двата тима си разминиха по 1 попадение. Първо Нене от Селта намали до 2:3, а след него Чели затвърди успеха на Рекреативо, който го изкачи на 6-ата позиция в таблицата. След поражението Селта остава под чертата, на 2 точки от спасителния бряг.

Друг застрашен от изпадане тим - Реал Сосиедад - също не сполучи като гост, губейки с 0:1 от Еспаньол в Барселона. Единственият гол реализира Коро в 57-ата минута. Като цяло гостите от Сан Себастиан владееха топката, но по-опасните положения бяха пред вратата на Браво.

Във Валенсия друга битка за оставане в елита завърши без победител, след като Леванте и Бетис направиха 1:1. Салва откри за андалусците в 33-ата минута след мелле в наказателното поле на "зелено-белите". Десет минути преди финала Лоран Робер донесе точката за Бетис с гол отблизо.

Домакински победи успяха да запишат Ла Коруня и Майорка и така се отдалечиха от опасната зона. Галисийците се наложиха минимално с 1:0 над последния Химнастик. Попадението за Депортиво отбеляза Яго в 58-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар. На Балеарските острови Майорка вкара 2 гола след почивката за успеха си над Хетафе. В 64-ата минута Нунес с параболичен удар с глава. В самия край на срещата (94) Трехо подпечата победата на Майорка след реализирана контраакция.

След 29-ия кръг на Примера лидер продължава да е шампионът Барселона с 56 точки, но само с 1 повече от втория Севиля. Тази вечер евентуален успех на Реал на "Бернабеу" срещу Осасуна ще върне "белия балет" в битката за трофея. Момчетата на Фабио Капело ще имат само 2 точки по-малко от каталунците.