Когато Кристиано Роналдо напусна Манчестър Юнайтед веднага се заговори, че дупката, която оставя е прекалено голяма. До този момент е видно, че той определено липсва на тима, което накара Сър Алекс Фъргюсън да измени почти изцяло схемата на игра. И в този момент обаче големият проблем си остава лявата зона на атаката.
Новото попълнение Валенсия се чувства много по-комфортно отдясно, а с напредналата възраст на Гигс и непостоянната форма на Нани, въпросът за новия номер 7 (в момента номерът се носи от Майкъл Оуен) остава актуален.
Ето седем кандидати, които смело могат да претендират за фланелката с легендарната "седмица" на "червените дяволи".
1. Хуан Мануел Варгас, 26 години, Фиорентина
За: Много кратко време му отне да се превърне в ключов футболист за анционалния и клубния си тим. Той е бърз, а най-голямото му предимство е силният ляв крак. Разполага със силен удар и е майстор на преките свободни удари.
Против: Варгас е отличен в атака, но в защита приносът му е почти нулев. Той прави много силен сезон, но въпросът е дали ще остане постоянен в изявите си.
Цена: Около 22 милиона паунда.
2. Ариен Робен, 26, Байерн (Мюнхен)
За: Отличен футболист, който стои далеч от скандали. В него не може да се открие поведение на звезда въпреки безспорната му класа. Отлична игра и с двата крака. Може да реши всеки мач, но е и отличен отборен играч.
Против: Безспорно, това са контузиите. Робен е истински рекордьор по травми. Освен това се чувства щастлив в Мюнхен и трудно би напуснал сега.
Цена: 25 милиона паунда.
3. Балаш Джуджак, 23, ПСВ Айндховен
За: Млад и перспективен, с отлични качества. Притежава отличен удар. Играе еднакво добре и с двата крака.
Против: Прекалено е арогантен и често първо говори, а после мисли. Определено трябва да помисли върху темперамента си. Липсва му и опит в сериозни мачове.
Цена: 12 милиона паунда.
4. Франк Рибери, 26, Байерн (Мюнхен)
За: Креативен офанзивен полузащитник. Всъщност той притежава и качествата за типичен "номер 10", но определено предпочита крилата и по-специално лявото, въпреки че силният му крак е десният.
Против: След дългото отсъствие заради контузии, французинът така и не може да намери формата си.
Цена: Около 40 милиона паунда.
5. Давид Силва, 24, Валенсия
За: Той е уникална комбинация от плеймейкър и крило. Притежава страхотен поглед, контрол на топката и техника. Притежава прецизни удар и центриране с левия крак, има въображение и внася многообразие в атаките.
Против: Физиката му не е много подходяща за Англия. Той не е мощен и прекалено лесно пада на терена.
Цена: 27 милиона паунда.
6. Анхел Ди Мария, 22, Бенфика
За: Той също има уникален ляв крак и предпочита да го използва дори когато навлиза към наказателното поле от лявото крило. Най-голямото му предимство безспорно е техниката, може да навърже безпроблемно няколко защитника и да освободи място за съотборниците си.
Против: Въпреки че е основно оръжие в атаката на Бенфика, Ди Мария не бележи често. Той има едва 12 гола за три години в клуба. Концентрацията му също не винаги е на ниво, а когато липсва той е бледа сянка на това, което е всъщност.
Цена: Между 22 и 27 милиона паунда.
7. Джо Коул, 28, Челси
За: Престоят му в Челси го изгради като много добър играч. Най-ценното му качество е точният пас, който може буквално да разцепи защитата на съперника. Работи добре с двата крака, техничен е и може да съхранява топката, докато намери най-подходящия момент да се освободи от нея.
Против: Контузията, която получи преди време не му позволи да играе често този сезон. Определено самочувствието му не е високо, тъй като в момента е резерва.
Цена: Договорът му изтича и той е свободен агент от лятото.

