Невероятна драма предложи последният четвъртфинал на световното първенство по футбол за жени в Германия между отборите на Бразилия и САЩ.

Американките излязоха краен победител след дузпи, а срещата завърши 1:1 в редовното време и 2:2 след продълженията, като изравнителния гол за победителките падна едва в добавеното време на 120-те минути.

САЩ поведе в резултата още във втората минута след автогол на Даяне.

В 65-ата минута обаче „янките” останаха с човек по-малко, след като Рейчъл Бюлър извърши нарушение за дузпа и получи червен картон. Звездата на „селесао” Марта бе точна от бялата точка и изравни за 1:1, а този резултат се запази до края на редовното време.

Отново най-добрата футболистка в света за 2010 г. – Марта, вкара гол, като направи това още във втората минута на продълженията. И когато изглеждаше, че бразилките вече са сигурни победителки бе дадено три минути продължение на продълженията, в което Аби Уамбах отбеляза с глава и направи 2:2 в 122-ата минута.

При дузпите САЩ вкара и при петте си опита, докато вкаралата си автогол Даяне не можа да реализира своето изпълнение и така американките се наложиха с 5:3 при дузпите и се класираха за полуфиналите.

За място в мача за титлата САЩ ще се изправи срещу Франция.